Dlaczego warto postawić na Francję?

Paryż to miasto, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jest uznawany za miasto zakochanych, ponieważ architektura sprawia nastrojowy klimat, który służy zakochanym. Każdy kto odwiedzi Francję, fantazjuje by się do niej przeprowadzić.

Wyprowadzka do Paryża- czy warto?

Paryż z wielu względów jest jednym z najznakomitszych miast Europejskich.Bezsprzecznym pozytywem życia we Francji jest luksus, luz i ogrom rozrywek. Wśród atrakcji trzeba wyszczególnić niesamowitą kuchnię, gościnnych Francuzów, wyjątkową obyczajowość, architekturę i zabytki.Te oraz inne atuty przemawiają za wybraniem Francji jako miejsca zamieszkania.Ludzie wyjeżdżają samotnie lub z całymi rodzinami. Funkcjonuje tutaj całkiem inny system edukacyjny niż w Polsce. Plan kształcenia koncentruje się na nauce najistotniejszych rzeczy, bez niezasadnych szczegółów. Dzieci mają możliwość spędzać mnóstwo czasu na dworze. Przedszkola we Francji są darmowe, podobnie jest z opieką zdrowotną i lekami. Za te świadczenia płaci firma. Praca we Francji jest niesamowicie atrakcyjna, dlatego państwo to obfituje w obcokrajowców.

Praca Francja – korzyści

Francuscy pracodawcy narzekają na braki kadrowe. Pomimo napływu obcokrajowców, nadal brakuje kelnerów, fizjoterapeutów bądź elektryków. Zatrudnionemu we Francji przysługuje krótszy tydzień pracy niż w Polsce. Może liczyć na dodatkowe dni wolne oraz rewelacyjnie opłacone nadgodziny. Za wykonaną pracę należy się 5 tygodni pełnopłatnego urlopu rocznie, a także 13 dni ustawowo wolnych od pracy. To znacznie więcej aniżeli w innych europejskich krajach.Poza tym praca we Francji zapewnia atrakcyjne zarobki, które są zależne od branży. Pracując we Francji należy mieć świadomość żeby planując budżet odłożyć odpowiednią kwotę na poczet samodzielnego opłacenia podatku. Najpowszechniejszą formą zatrudnienia we Francji jest umowa o pracę. Francuzi rzadko oferują umowy czasowe lub o dzieło. Jeżeli pracownik przejdzie pozytywnie okres próbny, otrzymuje umowę na czas nieokreślony. Pracując we Francji, można zapewnić sobie i swojej rodzinie spokój oraz stabilizację.

Post Author: Mira Nowa