Dodatki z dzianiny w kobiecej szafie

Na co się zdecydować – lepsze dzianiny czy tkaniny? Podczas zakupów panie nierzadko stawiają sobie to pytanie. Czym różnią się oba rodzaje  i który z nich będzie lepszym wyborem?

Dzianina – krótka charakterystyka materiału

Jeżeli wykonujemy materiał z jednej nici przy pomocy splotów (przy użyciu klasycznego szydełka), wyprodukujemy dzianinę. Bez problemów widać strukturę dzianin, które łączą się w niemożliwe do przeoczenia, złączone ze sobą układy. Co jednak wyróżnia dzianiny i jakie powstają z nich materiały? Dzianiny wyróżnia to, że są sprężyste i lekkie, dlatego można z nich produkować m.in. jesienno-zimowe dodatki i rajstopy – i o wiele więcej. Do dzianin zalicza się dżersej, który jest świetnym materiałem na koszulki, dlatego dzianiny można wykorzystać zarówno jako dodatek, jak i główną kreację, gdyż z dżerseju można uszyć także sukienkę, często dorównującą tej, która powstaje z tkaniny.

Co wiemy o tkaninach

Tkanina powstaje przez wykorzystanie w tkaniu rozmaitych splotów, np. splotu płóciennego, splotu skośnego czy atłasowego. Możemy wyróżnić wiele rodzajów połączeń. Tkaniny są popularniejsze i mamy więcej ich rodzajów – to np. plusz, jeans, sztruks, satyna, atlas, batyst czy flanela. Ale czy są lepsze? Oba materiały posiadają swoje atuty. Tkaniny są zdecydowanie mniej rozciągliwe niż dzianiny, dlatego trudno wytworzyć z nich dodatki, bardziej nadają się do wytwarzania spodni, koszul czy ekskluzywnej bielizny bądź pościeli.

Jakie wybrać dodatki?

Po uwzględnieniu podobieństw i różnic możemy podjąć decyzję, co wybrać. Zarówno dzianiny, jak i tkaniny mają inne cechy i finalnie wszystko będzie zależeć jedynie od twojej kreatywności. Nie zapomnij o wyszukiwarce internetowej – za jej sprawą znajdziesz ogromny wybór tanich materiałów krawieckich. Wpisz w Google hasło „hurtownia dzianin”. Szeroka oferta sklepów on line i hurtowni stacjonarnych niewątpliwie zaspokoi Twoje oczekiwania.

  

Post Author: Mira Nowa