Jak bezproblemowo wywabiać problematyczne plamy?

Ochlapany kawą, rozlaną złym trafem herbata, lub ociupiną ciemnego wina – najbardziej na białych dywanach, czy wykładzinach kłopotliwe plamy są dotkliwą apokalipsą. Jakie kroki podjąć, żeby je usunąć? Mamy dla Ciebie kilka sposobów!

Bardzo znaczącym jest, by zabrudzeń z podłogi pozbywać się tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Usunąć przy użyciu zamoczonej wodą szmatki, wymyć szczoteczką. Jeżeli brzydkie zabrudzenia są z czerwonego wina – musimy tak szybko jak to możliwe użyć zimnej wody, przemyć nawierzchnię wykładziny dywanowej równocześnie nie doprowadzając do dużego przemoczenia materiału i niemal od razu zupełnie przeprać. Strategia pierwsza na kłopotliwe plamy brzmi – im szybciej plamy usuniesz, tym lepiej dla dywanu!

Jednak gdy nie wiesz, nie umiesz bądź nie zamierzasz wyczyścić samodzielnie swojej wykładziny wyszperaj ekspertów. Wpisz w wyszukiwarce Google pranie dywanów Łódź, a niezwykle szybko wyszukasz kogoś, kto wywabi plamę za Ciebie – zręcznie, tanio i niezwykle szybko. Popatrz na opłaty proponowane przez fachowców. Spróbuj wybrać nie bardzo drogiego lecz też nie najtańszego profesjonalistę. Wyjątkowo znaczącym jest, aby podczas wyboru kierować się ocenami od dotychczasowych klientów oraz ich wypowiedziami na temat konkretnej firmy sprzątającej.

Najłatwiejszym zabiegiem jest nabycie odpowiedniego detergentu. Przysypujemy go na nawierzchnię zaplamionego dywanu, a wtedy po kilkunastu chwilach odkurzamy go. Możemy również zastosować do takiego zabiegu sody oczyszczonej, jaka w dodatku dzięki swojej specyfice odnowi kolory. Warto pamiętać że, nie ma pewności, że całe brzydkie zabrudzenia z czyszczonej powierzchni zejdą za pierwszym razem.

Prawdziwe cuda może wykonać mieszanka wody w odpowiedniej proporcji z octem albo amoniakiem. Wykorzystując taką ciecz na powierzchnię wykładziny dywanowej warto pamiętać, aby nie dopuścić do jego całkowitego przesiąknięcia, a wykorzystywać ową miksturę wyłącznie powierzchownie. Możemy przy tej czynności trochę ją szorować przy użyciu odpowiednej szczotki.

Oczyszczanie dywanów to priorytet najbardziej dla ludzi narażonych na różnego rodzaju alergie. Zastosowanie szarego mydła, świetnego dla każdego uczuleniowca, i zaaplikowanie go na nawierzchnię wykładziny dywanowej za pomocą szmatki pozwala mu nie tylko odzyskać kolejne życie, jednakże będzie też pewnym rozwiązaniem.

Mam nadzieję, że przedstawione rady Ci pomogą. Jeżeli nie chcesz brudzić rąk, zapamiętaj – zawodowiec wypierze dywan efektowniej i niekoniecznie drożej.

Post Author: Mira Nowa