Wady i zalety outsourcingu pracowniczego

W ubiegłych latach zanotowaliśmy duży spadek bezrobocia. Kilka lat temu to pracownik walczył o pracę, obecnie pracodawcy prześcigają się o odpowiednich profesjonalistów. Połączone jest to m.in. z niżem demograficznym. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na tak zwany outsourcing pracowniczy, który ma na celu dopełnienie załogi pracowniczej.

Outsourcing pracowniczy- parę faktów

Firmy, które prowadzą działalność gospodarczą muszą walczyć z wysoce zmiennym otoczeniem politycznym oraz społecznym. Najłatwiejszym sposobem na poradzenie sobie z brakami kadrowymi może okazać się outsourcing pracowniczy. To inaczej usługa zatrudnienia zewnętrznego. Kwestię rekrutacji pracowników warto scedować na agencję pracy tymczasowej. Jest to praktyczne rozwiązanie ze względu na wiele aspektów. Przedsiębiorstwo między innymi nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z pracownikiem tymczasowym.

Opłaca tylko stawki ustalone z agencją pracy. Dzięki kooperacji z agencją, pracownicy z działu kadr nie muszą marnować czasu na poszukiwanie pracowników tymczasowych. Każdemu pracodawcy zależy na odpowiednim wykorzystaniu zasobów ludzkich. Niewątpliwie najważniejszą korzyścią outsourcingu jest zaangażowanie pracownika tylko wtedy, gdy naprawdę jest konieczny. Outsourcing pracowniczy to korzyść nie tylko dla pracodawcy. Pracownicy, którzy lubią elastyczność pracy chętnie skorzystają z takiej formy zatrudnienia.

Wady outsourcingu kadrowego

Mimo iż zatrudnianie pracowników z zewnątrz, wiąże się z niezliczonymi zaletami, warto pamiętać, iż pracownik zewnętrzny nie będzie znać zwyczajów istniejących na obszarze danego przedsiębiorstwa. Nie będzie on ponadto znał misji przedsiębiorstwa. Dzięki przewadze korzyści, outsourcing pracowniczy jest coraz bardziej popularny. Przewiduje się, że owa forma zatrudnienia z każdym rokiem będzie się rozwijać.

Post Author: ds_admin