Czemu warto jeść olej z czarnuszki?

Myśląc o skutecznej diecie trzeba zająć się czarnuszką, której nasiona mają mnóstwo cech ważnych dla zdrowia. Używa się jej nie tylko w menu, ale także w celach kosmetycznych. Zatem na jakie dolegliwości może pomóc?

Nigella sativa – cenne przymioty

Olej czarnuszkowy ma bardzo specyficzny smak, pozostaje ostrawy, a wręcz gorzkawy, zatem ciężko przyzwyczaić się do jego smaku . Jego stosowanie przynosi całą masę korzyści dla organizmu. Niekłopotliwe jest dziś znalezienie oleju z czarnuszki – można je spotkać w sklepach online z artykułami eko lub w swojej aptece. Proponuje je także Marek Skoczylas, który w bogatej ofercie ma sporo dodatków i artykułów spożywczych wprost z natury, wspierających funkcjonowanie ludzkiego ciała.

Na co pomaga olej z czarnuszki? Sprawdza się przy problemach układem trawiennym, ale dobrze oddziałuje także na zdrowie skóry. Przy wrzodach żołądka to jeden z najszybciej reagujących środków wspierających. Zawiera olejek eteryczny o niezwykłych parametrach. Zaleca się sięgać po oleje tłoczone na zimno, gdyż mają o wiele więcej cennych witamin, składników mineralnych oraz zbilansowanej wartości. Powinno się go stosować również w trakcie zapalenia górnych dróg oddechowych i w przypadkach alergii.

Mamy prawdziwego sprzymierzeńca w boju o odpowiednie oddychanie i trawienie

Olej jest naturalnym pomysłem na radzenie sobie z katarem siennym – nie powoduje ryzyka pojawienia się dolegliwych zjawisk generowanych przez środki antyhistaminowe. Stosuje się go jako wspomaganie dla organizmu w zapaleniu oskrzeli. Mocne olejki eteryczne sprawiają, że oskrzela rozprężają się i pracują jeszcze lepiej. Co więcej, flegma zalegająca układ oddechowy zostaje usunięta prędzej.

Tłuszcz roślinny z czarnuszki okazuje się być nadzwyczaj pomocny u osób mierzących się z licznymi dolegliwościami z trawieniem. Działa wyciszająco przy dolegliwościach powiązanych z żołądkiem, jelitami i dwunastnicą. Szczególną cechą płynnego skarbu jest zapobieganie zainfekowaniu helicobacter pylori – niebezpieczną bakterią układu pokarmowego. Można pamiętać także o wspomaganiu wątroby.

Post Author: ds_admin