Jak ochronić dach przed zerwaniem?

Co zrobić, by ochronić dach przed wichurą?

Zmienne uwarunkowania klimatu powinniśmy zauważyć co chwilę. Skrajne wskazania na termometrze, pojawianie się ataków mrozu w maju czy słotny grudzień to anomalie, które okazują się standardem. W ostatnich latach w Polsce stykamy się z nadzwyczaj mocnymi podmuchami wiatrów. Dramatyczne w skutkach orkany sprawiły nieprawdopodobne problemy licznym właścicielom domów. Prócz powalonych drzew dość sporym problemem są za słabe dachy.

Już nie powinieneś lękać się żywiołu!

Obserwowane przeobrażenia w klimacie naszego kraju stwarzają konieczność dostosowania budynków między innymi przez specjalne wzmocnienie dachu. Kluczowa okazuje się też strefa wiatrowa, w której obrębie leży budynek. Da się to sprawdzić na bazie mapy dzielącej Polskę na strefy obciążenia wiatrem. W wypadku niejasności o niezbędne pomiary można zwrócić się do eksperta. Znaczenie ma także doświadczenie wykonawcy, od którego będzie zależeć solidność montażu dachu. Opłaca się zaopatrzyć się w pokrycie z najwyższej półki, podobne do tych, które ma w ofercie choćby przedsiębiorstwo Creaton.

Wszystko będzie zależeć od rodzaju poszycia

O ile wiatr zrywa się coraz intensywniej, powiększa się przy okazji prawdopodobieństwo zdmuchnięcia poszycia dachu. Rzecz jasna, mogą zdarzyć się momenty, kiedy huragan ma taką moc, że typ tworzywa jest bez znaczenia i całość zostaje zniszczona. Aczkolwiek wykorzystując fachowość i umiejętności producentów sprawdzonych pokryć dachowych możemy spróbować zauważalnie zmniejszyć to niebezpieczeństwo.

Najlepszym pomysłem będzie ciężka dachówka. Od popularnego dachu z blachy dużo lepsze są komponenty z ceramiki lub cementu. Poza masą ogromne znaczenie ma to, że umieszcza się je na dachu pojedynczo. Podczas podmuchów ruszają się, pozwalając na luźne ruchy powietrza. Przy dachach z blachy ryzyko, że ostre podmuchy wiatru oderwą poszycie razem z więźbą, jest znacznie większe.

Post Author: ds_admin