Popatrz w górę. Czy Twój sufit prezentuje się odpowiednio

Zazwyczaj sufit pozostaje powierzchnią, którą traktujemy niezbyt sprawiedliwie. Innym aspektom poświęcamy więcej czasu i uwagi, starając się, aby ozdobić je w zwracający uwagę sposób. Przy takim nastawieniu sufit nie zachęca monotonią i niczym nie zaskakuje. Jak ozdobić sufit w livig roomie w sposób ciekawszy i bardziej wyrazisty?

A może sufit w jadalni w stylu rustykalnym?

Do najbardziej popularnych estetyk można zaliczyć elementy wystroju w stylu naturalnym. W Twoim salonie także można sięgnąć po drewno do oprawy. Charakteru rustykalnego dodaje się choćby tylko poprzez dobre ozdobienie sufitu. Sprawę załatwi wyeskponowanie widocznych stropów z belkami podczas budowy czterech ścian od początku. Mamy w zasięgu niejeden sposób – pomalować na ulubiony kolor lub zatrzymać naturalną barwę i ewentualnie zdekatyzować, co sprawi, że nadamy im odrobinę postarzonego charakteru. Belki sufitowe rewelacyjnie nadają się do eksponowania dekoracji – światełek czy drobiazgów.

Jak zdecydować się na kolor sufitu w salonie?

Jednak w naszych pomieszczeniach królują białe sufity. Tradycyjne wyjście przeważnie okazuje się najlepsze. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że nie w każdym wnętrzu sprawdzi się sufit w szalonym odcieniu. W przypadku ciasnych wnętrz użycie barwy innej niż biała na suficie jeszcze mocniej optycznie je obniży. Wtedy pozostają wyprofilowane detale, np. gzymsy. Kiedyś robiono ich całkiem sporo, zatem czasem to wyłącznie sprawa odrestaurowania. Obecnie w katalogach materiałów do zdobienia wnętrz mamy sporo listew podsufitowych, plafonów i gzymsów, które łatwo położyć na własną rękę.

Żyrandole nowoczesne do salonu – jakie zamontować?

Aby nieco dopieścić nie tylko sufit w dużym pokoju, ale także całe wnętrze, warto zdecydować się na zmianę światła. Mamy dziś w sprzedaży żyrandole nowoczesne, tworzone dla użytkowników stawiających na minimalistyczną estetykę. Wspomniane cechy to duży pozytyw, a dodatkowo wpływają na nadanie całemu wnętrzu oryginalnego charakteru. Żyrandole nowoczesne, szczególnie w skandynawskim stylu, nie przeładowują pokoju i świetnie pasują zwłaszcza do minimalistycznego wystroju wnętrza. Są to na egzemplifikację piękne przezroczyste klosze.

Post Author: Mira Nowa