Czy rozwód będzie mnie wiele kosztował?

Decydując się na ślub całkowicie nie rozpamiętujemy o dopuszczalnym rozwodzie. Dostając ślub z człowiekiem kogo uwielbiamy, nie bierzemy pod lupę, iż związek jest w stanie nie zdzierżyć próby czasu. Gdy nie parafujemy intercyzy, podczas rozwodu mogą ukazać się problemy. Zamierzając uniknąć ambarasów jakie mają możliwość powstawać przy przydziale funduszu należałoby poprosić o usługę pełnomocnika.

Jaki jest koszt takiego rozwodu?

Rozwód w trakcie pojedynczej rozprawy sądowej

Pomoc w kwestiach rozwodowych oferuje z pewnością każda kancelaria adwokacka Kraków, Łódź, albo Rzeszów to jedne z największych miast Polski, w których można odnaleźć niemało kancelarii specjalizujących się w takiej usłudze prawnej. W Polsce możemy odnotować znaczący wzrost liczby rozwodów. Jest to główne źródło zysku dla większości kancelarii adwokackich. Jeżeli partnerom zależy na ekspresowym unieważnieniu małżeństwa bez orzekania o winie, często wystarczy jedna rozprawa sądowa. Kiedy jesteśmy w stanie dogadać się z partnerem bez wynajmowania kancelarii adwokackiej, rozwód odbędzie się bezproblemowo i w krótkim czasie. Wtedy wydatki dla współmałżonków są nieznaczne. Jedynymi opłatami, jakie będą nas dotyczyć to wydatki sądowe i złożenie pozwu. Rachunek jaki może wystawić nam kancelaria adwokacka z pewnością przewyższy wartością koszty wniesienia pozwu.

Skomplikowany rozwód z postanowieniem o winie

Z przykrością trzeba powiedzieć, że niewielki odsetek rozwodów jest bezproblemowy.

Jeśli małżonkowie mają do podziału cały swój długoletni majątek lub nie umieją porozumieć się w sprawie wychowywania i opieki nad dziećmi, wtedy zachodzi konieczność przeprowadzenia paru rozpraw, z udziałem świadków, biegłych i psychologa. Często włączane są także dzieci oraz inni członkowie rodziny.

Im więcej rozpraw sądowych, tym wynagrodzenie prawnika jest wyższe.

Koszty skomplikowanego rozwodu to nie tylko opłacenie adwokata ale również zapłacenie za każdą następną rozprawę. Pod względem finansowym na prawdę warto dogadać się z współmałżonkiem oraz sfinalizować rozwód kompromisowo.

Post Author: ds_admin